Sosyal Sorumlulu Projesi Kapsamındaki Belgelendirme Başvurusu Teşvik İşlemleri

Ana Sayfa Basında Biz & Yenilikler

Sosyal Sorumlulu Projesi Kapsamındaki Belgelendirme Başvurusu Teşvik İşlemleri

 

Sosyal Sorumlulu Projesi Kapsamındaki Belgelendirme Başvurusu Teşvik İşlemleri

 

FERNAS ALÇI SAN. TİC. A.Ş. ile IŞIK İNŞAAT SANAYİ VE EĞİTİM KURUMLARI LİMİTED ŞİRKETİ Şirinevler Personel Belgelendirme Şubesi arasında, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun belgelendirme teşvikleri kapsamında ‘’Üretici Firma Tek Nokta Başvuru Protokolü’’ imzalanmıştır. T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 Sayılı Kanun ve tebliğlerde yer alan ‘’Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler’’ arasında olan Alçı Sıva Uygulayıcısı, Alçı Levha Uygulayıcısı, Seramik Karo Kaplamacısı, İnşaat İşçisi ve Sıvacı ulusal yeterliliklerinde Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir ve sınavlarda başarılı olan adayların sınav ve belge masrafları İşsizlik Fonundan karşılanacaktır.

 

FERNAS ALÇI SAN. TİC. A.Ş. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olan belgelendirme faaliyetleri ile söz konusu faaliyetin uzman kişiler tarafından yapılmasını hedeflemektedir. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Alçı Sıva Uygulayıcısı, Alçı Levha Uygulayıcısı, Seramik Karo Kaplamacısı, İnşaat İşçisi ve Sıvacı meslek alanlarındaki ustaların bağımsız ve tarafsız bir şekilde Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olması için TÜRKAK tarafından akredite edilmiş ve MYK tarafından yetkilendirilmiş IŞIK İNŞAAT SANAYİ VE EĞİTİM KURUMLARI LİMİTED ŞİRKETİ Şirinevler Personel Belgelendirme Şubesi ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için 03/09/2020 tarihinde protokol imzalamıştır.

 

MYK Belgesi sınavları IŞIK İNŞAAT SANAYİ VE EĞİTİM KURUMLARI LİMİTED ŞİRKETİ Şirinevler Personel Belgelendirme Şubesi tarafından yapılacaktır ve sınav sürecinde yazılı ve uygulama sınav ücretleri FERNAS ALÇI SAN. TİC. A.Ş.  tarafından karşılanacaktır. Sınavlarda başarılı olan adaylar, Alçı Sıva Uygulayıcısı, Alçı Levha Uygulayıcısı, Seramik Karo Kaplamacısı, İnşaat İşçisi ve Sıvacı Mesleki Yeterlilik Belgesinin sahibi olacaktır. Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak isteyen kişilerin taleplerini IŞIK İNŞAAT SANAYİ VE EĞİTİM KURUMLARI LİMİTED ŞİRKETİ Şirinevler Personel Belgelendirme Şubesi ve FERNAS ALÇI SAN. TİC. A.Ş.’nin aşağıda bulunan adresine iletmeleri gerekmektedir;

 

YBK: IŞIK İNŞAAT SANAYİ VE EĞİTİM KURUMLARI LİMİTED ŞİRKETİ ADRES VE İLETİŞİM BİLGİLERİ:

 

Adres: Zafer Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. Babaocağı Sk. No:2-4 İç Kapı No:11 BAHÇELİEVLER İSTANBUL

 

Tel No: 0212 552 00 50 –
Gsm    : 0544 761 56 30
Mail    : info@isikbelgelendirme.com

 

ÜRETİCİ FİRMA:  FERNAS ALÇI SAN. TİC. A.Ş. MERKEZ ADRES VE İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Adres: Konya Yolu Üzeri 37. Km Gölbaşı/ Ankara/ Türkiye

Telefon: (0312) 499 52 01
Faks: (0312) 499 52 30
Mail: info@allalci.com